apie kiną subjektyviai

Source Code (2011)

In action, sci-fi, thriller on April 11, 2011 at 6:45 pm

Kaip gera buvo po ilgoooos pertraukos nueiti į kiną! Didelis ekranas, erdvinis garsas, vidutinio patogumo kėdės, slapčia įsineštas “čyzburgeris” – buvau pasiilgęs šitos kombinacijos. Taigi, kol įspūdžiai dar švieži, bandau jais dalintis. Buvau pažiūrėti naujausio D. Joneso (apie kurio kūrybą jau rašėme čia ir čia) kūrinio, kurį mano kartais paskaitomas scifimoviepage jau apskelbė vienu geriausių šių metų fantastinių filmų. Visko gali būti, nes “Source Code” – tikrai geras, nors į filmą ėjau nežinodamas ko tikėtis. Iš vienos pusės – labai geras režisierius ir mano mėgiamas aktorius pagrindiniam vaidmeny, iš kitos – scenarijus, kuriame “Švilpiko diena” sutrumpėja iki 8 minučių ir jos su įvairiom variacijom kartojasi visą filmą.

Žodžiu, helikopterio pilotas Kolteris pabunda traukinyje ir nė velnio nepamena, kaip ten atsidūrė, nes paskutinis jo atsiminimas – misija Afganistane. Priešais sėdinti žavi mergina vis vadina jį Šonu, o kai traukinio WC veidrodyje pamato ne savo atvaizdą, vargšas visai pasimeta. Galingas sprogimas, po kelių minučių ištaškęs traukinį su visais jo keleiviais į gabalus aiškumo irgi neprideda. Kolteris kažkokiu būdu jį išgyvena ir atsiduria tamsioje metalinėje kapsulėje, kur per ant sienos kabantį monitorių simpatiška karininkė jam paaiškina, kad jis turės mirti kas 8 minutes, kol išsiaiškins, kas ir kodėl užminavo traukinį.

Veiksmas įtraukia nuo pat pirmųjų minučių, scenaristas meistriškai rezga detektyvinę intrigą, režisierius sugeba išlaikyti įtampą bemaž iki galo. J. Gyllenhaalas savo melancholišku veideliu puikiai kuria simpatingo žmogaus, atsidūrusio nepavydėtinoje situacijoje, įspūdį. O po filmo apima nuostaba, kad ką tik matei kovinį sci-fi trilerį, kuris iš tiesų yra ne apie karą ir teroristus, bet apie…žmogiškumą ir meilę :)

Jei filmas būtų pasibaigęs ties maždaug 80 minute, būtų buvę just perfect. 8/10.

Traileris:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Add video comment