apie kiną subjektyviai

The Moon (2009)

In sci-fi on March 23, 2011 at 9:41 pm

Dirbate kombainų prižiūrėtoju Mėnulio kasykloje. Greitai baigsis tris metus trukusi jūsų pamaina, pakuositę mantą kelionei namo į Žemę, pas savo šeimą. Pats laikas išprotėti!

“The Moon” yra apie vienatvę ir haliucinacijas pilkame fone. Jį galima palyginti su “Soliariu”, tik pastarąjame buvo daugiau žmonių, o pilka masė – ne dulkės, bet smegenys. Mėnulyje vienišas Sam’o Rockwell’o herojus (irgi vardu Sam’as) šnekučiuojasi su HAL’o draugužiu GERTY (puikiai įgarsinto Kevin Spacey), prižiūri kombainus, siuntinėja į Žemę helium-3 kanistrus ir nekantriai laukia, kada galės šauti atgal į žydrąją planetą (su kuria jau kuris laikas labai prastas ryšys). Kaip dažniausiai nutinka visiems vienišiems darbuotojams kosmose, Sam’ui prasideda haliucinacijos: ir bazėje, ir “lauke”. Nuo čia siužetas dramatiškai įgauna tempo, kyla įtampa, sci-fi detektyvas vystosi įdomiai ir nuosekliai. Dabar sustokime, nes nepaspoilintas “The Moon” žiūrėjimas bus daug malonesnis.

Didelis pliusas filmo dailės departamentui už itin realistišką, paprastą ir preciziškai įgyvendintą pliko Mėnulio bei sterilios kasyklos bazės viziją. Nors čia nerasite monstrų, lazerių ir kosminių mūšių, bet akims yra kuo mėgautis, – jei dar liko vietos po mėgavimosi Rockwell’o vaidyba – šis vaidmuo idealiai jam tiko.

Rašom tvirtą mokslinį-fantastinį 9/10.

Beje, intriguojanti naujiena: žadama, jog 2013 metais pasirodys “The Moon” tęsinys, to paties Duncan Jones režisuotas futuristinis trileris “Mute”.

Traileris:

 1. Space Mariner – pamirsai pamineti zmogiskaji rysi, laikanti Sema menulio dykumoj, del kurio jis jauciasi zmogumi, nors yra vienas.
  Reikia tiek nedaug… Kokia zmogaus verte?

  Used tool gets disposed. Isradingai tik.

  Jei gerai pamenu – garso takelis sutelkiantis demesi.

  • puiki pastaba, Polar. stengiausi kuo trumpiau apzvelgti, atskleisti tik siuzeto apmatus.

 2. Apie Duncan Jones tesiant – SOURCE CODE jau galime laukti nuo balandzio. IMDB susirasit, o cia siek tiek medios:
  http://source-code.movie-trailer.com/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Add video comment