apie kiną subjektyviai

Ronin (1998)

In action, thriller on March 22, 2011 at 6:27 pm

Jau turintis stažą kinas, tačiau geriausias iš naujesnių John’o Frankenheimer’io režisuotų.  Pradėjęs savo karjerą kaip tiesioginių TV laidų vedėjas J.Frankenheimer’is nesispecializavo kino industrijoje, tačiau nustebino keliais neeiliniais hitais “The Manchurian Candidate“, “The French Connection II” ir t.t. Būtina atkreipti dėmesį į kameros valdymą – kine yra vienos geriausių vakarų kino automobilių gaudynių scenos.

Filmo pavadinimas nieko bendro neturintiems su Japonija atrodys keistas. Ronin – taip vadinti samurajai, netekę šeimininko, kad pragyventų pardavinėjantys savo paslaugas už pinigus. Kariai susidėdavo su visokio plauko nusikaltėliais arba tapdavo vagimis.

Žiupsnelis japoniško karių kodo taikliai refleksuoja į kine veikiančių vaidmenų socialinę padėtį – visi jie “ex-military“, samdiniai be tarnybos. Filmo pagrindinis akcentas – veiksmas, kiek primenantis ’90 trilerius. Nėra biografijų, istorijų ar dramų – neaišku kuris specialistas iš kur atėjo ir ką veikė, miglotai užsimenama apie juos suvedusį kontaktą “man in the wheelchair“  ir kitą žaidėjų pusę – rusų “ex-KGB“. Uždavinys : pavogti 24/7 saugomą lagaminą iš grupelės pavojingų vyrukų. Veiksmo lokacijos kine nėra tiksliai apibrėžtos – Paryžius, Nica, kavinukė Mormartro siaurose gatvelėse, draugo prieglobstis  kažkur kalnuose ir žinoma įsimintini automobilių pasilakstymai didmiečių gatvėmis (atrodo labai įtikinamai). Visoje migloje action krosnį  užkuria ir pasitikėjimo druskos beria Robert’as De Niro, Jean’as Reno, Sean Bean ir kiti aktoriai. Simpatiškąją Deidrą, tarp ronin’ų, šiuo metu vis dar galime išvysti TV seriale “Californication“.

Teigiama įtampa – kietas veiksmas – laiko patikrinta :)  – 8/10

  1. Nebloga apžvalga, filmą traukiam į “verta pažiūrėti” sąrašą :)

  2. “Verta paziureti”… apgailetinai skamba. Laikyti save kiek ismananciu apie kina ir nezinoti Frankenheimerio…

    • Ei ei, nesibaram, negali gi visi visko zinoti. Dziaugiuosi, kad blogas atlieka ir svieciamaja misija :)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Add video comment