apie kiną subjektyviai

Starship Troopers (1997)

In action, sci-fi on April 8, 2011 at 12:20 pm

Neseniai į rankas papuolė lietuviškas R. A. Heinleino “Erdvėlaivio karių” leidimas, ta proga prisiminiau ir šios knygos P. Verhoeveno ekranizaciją. Verhoevenas jau prieš šį flick’ą neblogai užsirekomendavo kaip distopinių ateities vizijų kūrėjas (“Robocop” (1987) ir “Total Recall” (1990)).

“Starship Troopers” – irgi istorija apie nelabai laimingą ateitį, savo tonu panaši į aukščiau minimas. Tolimoje ateityje, valstybių, nusikaltimų ir karų nebeliko, žmonija išsiplėtusi per daugelį žvaigždžių sistemų, kurias valdo vieninga federacija.Piliečių statusą (ir balsą renkant valdžią) čia turi tik armijoje atitarnavę veteranai. Kaip dėstoma filmo pradžioje – turi įrodyti, kad esi vertas teisės balsuoti, sūneli :)

Taigi, klestinti žmonija plečiasi per Galaktiką, kol sutinka technologiniu išsivystymu sau nenusileidžiančią, bet savo kilme ir sandara visiškai skirtingą Arachnidų civilizaciją. Natūraliai pradeda kilti įtampa ir prasideda fejerverkai..

Nors knygoje – gausybė pagvildenimų filosofinėmis bei politinėmis temomis, filme joms daug laiko nelieka. Verhoevenas juos sumaniai sukiša į kelis epizodus filmo pradžioje ir pats tuo tarpu koncentruojasi į tai, ką tikrai gerai išmano – veiksmą. Veiksmo pramaišiui su karine propaganda čia tiek, kad dalis žiūrovų beigi kritikų puolė režisierių kaltinti smurto ir netgi fašizmo (pračekinkit karininkų uniformas filme – nieko neprimena?) propagavimu. Pats Verhoevenas gi ginasi, kad hiperbolizuodamas totalitarizmą ir smurtą tik norėjo tūlam žiūrovui pailiustruoti kai kuriuos ydingus amerikoniškos visuomenės aspektus. Jam, kaip olandui, iš šalies gi geriau matyti..:)

Nors ir su keletu bug’ų (hehe), vistiek tvirtai suręstas kovinis filmas – 8/10.

Traileris:

PS: filmas už specialiuosius efektus buvo nominuotas Oskarui.

PPS: jei kils pagunda pažiūrėti tęsinius (taip, jų yra du), NEDARYKITE TO. Avoid at all costs!

PPPS: ir būtinai perskaitykite knygą!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Add video comment