apie kiną subjektyviai

Minority Report (2002)

In action, sci-fi on March 1, 2011 at 11:50 pm

Philip K. Dick pristatinėti turbūt fantastikos mėgėjams nereikia. Pagal jo kūrinius pastatyta nemažai “blokbasterių”: jau žanro klasika tapęs Blade Runner, Verhoeveno Total Recall su governatorium priešaky, labai vidutiniškas Paycheck, jau šią savaitę debutuosiantis The Adjustment Bureau ir kt. Minority Report – dar vieno jo apsakymo adaptacija.

Už maždaug 40 metų nusikalstamumas sumažės praktiškai iki nulio, žmogžudystės išvis išnyks. Už visą tai turime dėkoti specialiam policijos daliniui “Precrime”, kuris trijų telepatų pagalba geba nustatyti nusikaltimą jam dar neįvykus ir užkirsti jam kelią. Vargšas būsimas nusikaltėlis, kartais net nespėjęs pagalvoti, kad jau dabar kažką eis nudobti, staiga būna supakuojamas ir uždaromas į kaliūzę. Viskas labai faina, kol telepatai neužgieda, kad sekantis nusikaltėlis – “Precrime” dalinio narys.

Kur Spielbergas – ten daug veiksmo ir efektų. Ir vieno, ir kito šiame filme tikrai netrūksta. Bet įdomiausia, kad jie neužgožia pagrindinės filmo vertybės – istorijos, kurią besekant pamažu pradeda kilti klausimai: ar tikrai moralu teisti žmogų už nusikaltimą, kurio jis dar nepadarė? Ir ar nesustabdytas jis tikrai jį padarytų?

Tikrai gera fantastika – 9/10.

  1. Kiek žiauroka teisti už tai ko dar nepadarė, bet iš kitos pusės, saugoti visus žmones reikia. Pažiūrėsim šitą bajavyką :)

  2. [...] Pagal rašytojo kūrinius jau sukurti filmai, tokie kaip “Blade Runner” (1982), “Minority report” (2002), “Next” (2007) ir [...]

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Add video comment