apie kiną subjektyviai

Los Cronocrimenes (2007)

In european, sci-fi on September 13, 2012 at 11:28 pm

Ispanų kinas neprasidėjo nuo Pedro Almodovaro, prieš septynetą metų rašė ‘Kinas’. Neprasidėjo ispanų kinas ir nuo Bunuelio, kuris kartu su Dali parodė, jog žmogaus akis ne ką tesiskiria nuo karvės. Bet ne apie tai čia. Svarbiausia, kad nei vienu, nei kitu ispanų kinas nesibaigė.

Sci-fi europietiškame kine ne itin dažnai pasitaiko, labiausiai dėl finansinių galimybių, tačiau kas nori, tas randa kaip pigiai ir kokybiškai padaryti fantaziją įterpiant ją į labiau įprastą tokiam kinui buitį. Taip ir atsitinka šiame filme, kurio anglišką versiją Holivudas, beje, išleidžia kitąmet.

Taigi, naujakurys Hektoras (Karra Elejalde) nieko pernelyg neveikdamas su žiūronais pastebi merginą miškelyje priešais. Kadangi ji parodo ir ką turi po marškinėliais, žmonai išvažiavus pirkti produktų vakarienei, Hektoras išsiruošia į tyrinėjimus. Sako, kad smalsumas pražudė pelę. Tas pats smalsumas filmo herojų taip pat ne itin laimingai nuveda į nepamirštąmą nuotykį ir laiko mašiną.

Apie filmo pavadinimą pasakyčiau, jog klaidinantis ir kadangi verstųsi ‘Laiko nusikaltimai’, tuo primena Timebandits ir verčia tikėtis kažko panašaus. Tačiau vietoj to gauni logiškai mąstyti atsisakančio vyruko pastangas sunaikinti savi kitą ‘aš’ ir kurlink tai nuveda. Hektoro atsisakymas ramiai pasėdėti valandą ir palaukti kol visa grįš į normalų gyvenimą labai erzina bei tuo pačiu išduoda siužeto vingius. Šiek tiek nustebina tik praėjus dviem filmo trečdaliams. Bet pažiūrėjus filmą apima keistas pojūtis lyg pats keliautum laike. Vat čia tai geras!

Kai siužetas erzina, na, jis erzina. Ir taip pat ilgai lieka galvoje ir norisi apie jį pasakoti. Tada žiūri ir kalba kiti. Filmo kūrėjų tikslas pasiektas. 7/10

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Add video comment