apie kiną subjektyviai

The Hitchiker’s Guide To The Galaxy (2005)

In comedy, sci-fi on May 18, 2012 at 4:00 pm

Apie šitą filmą turėjo būt parašyta jau seniai. Ir ne vien todėl, kad ši sci-fi komedija su aktorių žvaigždynu yra nuostabus filmas bet kokio niūrumo dienai ar nakčiai praskaidrint. Bet geriau vėliau negu niekada.

Pačioje pradžioje Žemę palieka delfinai (ir nors tai jie daro žymiai smagiau ir gražiau, į galvą negali neateiti palyginimas su Camiu “Maro” žiurkėmis) ir nors tai turėtų kelti susirūpinimą, gyvenimas planetoje bėga kaip bėgęs ir tokiems paprastiems žmonėms kaip Artūras Dentas (Martin Freeman, matytas kitose britų komedijose Hot fuzz bei Love actually) didesnių rūpesčių kelia tai, jog vakarėlyje nepavyko pakabinti merginos, o štai šįryt pabudus buldozeriai ruošiasi sugriauti jo namą, nes jis trukdys greitkeliui. Čia pas Arthurą atskuba jo geriausias draugas Ford Prefect (Mos DefItalian Job) ir atskleidžia savo tikrąją prigimtį – jis yra ateivis iš kitos galaktikos pusės ir po dešimties minučių visa Žemės planeta bus sunakinta, nes ji trukdo kosminiam greitkeliui. Fordas išgelbsti Artūrą ir taip prasideda jų autostopinė kelionė po kosmosą.

Kaip ir priklauso geram filmui, čia pilna įvairių netikėtumų. Kaip kad tai, jog be rankšluosčio į kosminę kelionę geriau nė nesileisti, arba tai, jog likus pusei minutės gyventi Artūrą ir Fordą išgelbsti kosminis laivas su Fordo pusbroliu galaktikos prezidentu ir ta pačia mergina Tricia (mano kuklia moteriška nuomone, viena gražiausių aktorių Zooey Deschanel500 days of Summer) su kuria Artūrui nepasisekė vakarėlyje. Tokie sutapimai vyktų veltui jeigu nenuvestų į dar netikėčiausius nuotykius visose kosmoso pusėse ieškant Didžiojo klausimo (nes į jį jau atsakyta, tačiau klausimo niekas dar nežino) ir sutinkant tokius kino grandus kaip John Malkovich, Billy Nighy ir Hellen Mirren balsą.

Vienas mieliausių šiame filme, bent man, yra androidas Marvinas su žmogaus asmenybe ir depresija bei Alan Rickman balsu komentuojantis visa kas vyksta aplink. Labai žmogiška ir smagu. O ginklas, priverčiantis suprasti į tave šovusiojo požiūrį į gyvenimą ir savijautą, tikrai praverstų ne vienai moteriai, ne veltui joms ir buvo sukurtas.

Visas spalvingas reginys neprailgsta, o jį pažiūrėjus supranti, jog nėra nieko geriau už paprastą arbatos puodelį šiame tobulai netobulame pasaulyje. Ir nesvarbu koks yra tas Didysis galaktikos ir viso kosmoso klausimas, kiekvienam svarbiausias yra ar jis/ji yra tas/ta vienintelis, kurio ieškojai visą gyvenimą.

Nebanalus mielas filmas širdžiai atgaivinti. 8/10

 Traileris:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Add video comment