apie kiną subjektyviai

Drive (2011)

In drama, thriller on November 13, 2011 at 8:34 pm

Pirmąkart išgirdus apie “Drive” (na nesiverčia liežuvis vadint lietuviškai “Važiuok”) pagalvojau, jog tai kažkas a la “Fast and furious”. Bet tada apie jį parašė mano mylimas žurnalas “Little white lies” (kuris numerio tema pasirenka tik itin gerus filmus, o “Drive” būtent ir buvo skirtas paskutinis numeris) ir nusprendžiau, jog reikia pažiūrėt pačiai pirma ir tada jau spręst. Mano draugė ėjo kartu su manim, nes ten vaidina Goslingas (kaip aktorius pasižymėjęs filme “Half Nelson“, seilėtekį sukėlęs “Notebook” ašarotojoms). Goslingas, beje, visą šito filmo statymą ir iniciavo ieškodamas tinkamo/ų režisieriaus ir scenarijaus autoriaus jau kurį laiką. Ir nors jo ir Nicolas Winding Refn pirmas susitikimas nieko gero nežadėjo, atrodo, kad aktorius bus radęs savo režisierių ir vice versa, nes jau planuojami ir filmuojami ateities projektai.

Na bent jau pirmas jų bendras darbas yra net nežinau kaip čia geriau išsireiškus… Nuostabiai tobulai puikus? Beveik pasako esmę, iš tiesų yra dar geriau.

“Drive” sužavi nuo pat pirmų garsų. Garso takelis išvis yra tiesog tobulas ir vertas sukti mašinoj ir ne tik. Ir pats filmas tobulas. Yra veiksmo, įtampos, gražių vaizdų ir dar netgi su logika nesipešantis siužetas! Ir dar aišku Goslingo veidas bei pernelyg neplėtota (gal ką ir nuvils, kad neplėtota, bet mano manymu labai gerai padaryta) romantiška linija merginų auditorijai.

O pats siužetas yra apie bevardį vaikiną, gyvenantį Los Andžele ir tiesiog vairuojantį. Kai reikia pabėgti nuo policijos, kai reikia kaskadinių triukų filmuose, kai reikia lenktyniauti ir kai kaimynei sugenda mašina. Tiesiog toks egzistavimas už vairo iki tos nelemtos kaimynės mašinos. Tada jaunuolyje gimsta šiltos emocijos. Tačiau mūsų herojaus simpatija yra ištekėjusi ir turi sūnų. O jos vyras sėdi kalėjime iš kurio dar ir grįžta nespėjus įsiliepsnot aistroms. Ir nors vairuotojas akivaizdžiai norėtų, jog vyro nebūtų  išvis, jis norėdamas apsaugoti savo simpatiją ir jos sūnų, padeda sugrįžusiam vyrui. Ir tada užverda visa košė, viskas susimaišo, bet jau kaip minėjau logika nepametama.

Trumpai galiu pasakyt tik tiek, ir pats filmas, ir garso takelis yra pernelyg geri šį filmą žiūrėt tik vieną kartą. Jei atvirai. 10/10

Traileris:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Add video comment