apie kiną subjektyviai

Boardwalk Empire (2010)

In drama on October 23, 2011 at 6:18 pm

Martin Scorsese režisuota brangiausia kino istorijoje pilotinė serija aiškiai sako, kad serialas bus geras, tiesa? Ne. Boardwalk Empire yra gąsdinančiai tobulas. Vieno pagrindinių The Sopranos žmonių, Terence Winter sukurtas HBO darbas jau po pirmojo sezono gauna instant classic etiketę.

Beveik tikra prohibicijos eros istorija apie Atlantic City iždininką ir neoficialų valdovą Enoch ‘Nucky’ Johnson (seriale tapusį Tompsonu) ekrane pavirsta kinematografiška, lengvai sutirštinta ir nuo buitiškumo išvalyta realybe, o tai, kaip sakė Paul Rand, yra kiekvieno menininko tikslas.

Pasiklydę vertime ar priversti aukštesnių jėgų, lietuviškos serialo adaptacijos autoriai sėkmingai išpjauna poeziją iš pavadinimo, suteikdami serialui Sauso įstatymo vardą ir, jei neduokdie kas nesupras, prideda paaiškinimą Mafijos gimimas, visa tai nepaisant fakto, kad, cituoju Encyclopaedia Britannica, “mafija atsirado vėlyvaisias Viduramžiais Sicilijoje”. Tiek to.

Steve Buscemi valdo nuo pat sapną primenančių titrų iki kiekvieno epizodo pabaigos, kandus, įtikinantis ir meistriškai tampantis virvutes, nors mes ir nujaučiam tamsias audras siaučiant už tų atsainių akių. Apgaulingai moteriška Trainspotting aktorė Kelly Macdonald slepia plieninį protą ir valią, Michael Pitt iš Bernardo Bertolucci The Dreamers matyto naivaus studento 1968 m. Paryžiuje čia virsta karo baisumų suluošintu žvėrimi kūdikio veidu, Stephen Graham vaidinamas istorinis Al Capone nostalgiškai primena šauniuosius Šančių ir Slobodkės vaikinus, dar kartą patvirtindamas tiesą, kad veidas atspindi dūšią ir, pagaliau, Michael Shannon įkūnija prohibicijos agentą, religinį maniaką, kuriam tikslas pateisina bet kokias priemones. Visi jie  suformuoja nepamirštamą ansamblį lydintį iki pat sezono pabaigos ir atima miegą belaukiant dabar jau prasidėjusio antrojo sezono. Kiekviena serija – tai atskiras filmas, kiekviena scena – pati svarbiausia, o kiekvienas dialogas – tema kitos dienos pokalbiams.

Boardwalk Empire yra, kaip sako amerikonai, hell of a watching arba, jei seksime lietuviškos adaptacijos tradicija, šauni istorinė veiksmo drama. 10/10.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Add video comment