apie kiną subjektyviai

Sons of Anarchy (2008)

In action, drama, tv on September 25, 2011 at 8:02 pm

Norėjau šį įrašą padaryt dar trumpesnį nei prieš tai du buvusius, bet… Bronza įpareigoja – reikia rašyti toliau! Šį kartą – ne apie kiną, nes ir per teliką rodo didžio gerumo dalykų.

Žinia, ruduo – įvairių gėrybių metas, tame tarpe ir TV serialų grįžimo į (žydruosius, hehe) ekranus. Mano laukiamiausias jau kelintą rudenį iš eilės – Sons of Anarchy. SOA, arba SAMCRO – tai baikerių klubas iš mažo Kalifornijos miestelio, dėl vaizdo užsiimantis automobilių remontu, bet iš esmės operuojantis už įstatymo ribų: prekyba ginklais, porno biznis, narkotikai, reketas – you name it. Gali pagalvoti, jog viskas dėl pinigų, bet scenaristai paišo kitokį paveikslą – viskas daroma dėl klubo = šeimos. Iš pradžių nelabai tikisi, bet pažiūrėjus kelias serijas supranti, kad taip ir yra. Viskas iš tiesų daroma klubo vardan, o Anarchijos Sūnūs turi x1000 griežtesnę vidinę tvarką (oh the irony) nei LR Seimas. Tik kažkur-kažkada-kažkas iškraipė ir/arba pamiršo pradinę klubo viziją… Tad šiandien turim, ką turim.

SOA nėra paprastas bojavykas apie motociklistus su lorenzu lameriu priešaky, kaip kas galėtų pagalvoti. Iš tiesų tai yra aštri drama, papildomai pasodrinta stipriais veiksmo epizodais, juodo humoro intarpais, o tarpais netgi dvilkteli hamletiška dvasia. Pasakysiu jums paslaptį: čia viskas taip dėl to, kad serialo kūrėjas yra Kurt Sutter. O tas kai kuria serialus, tai galvoja, kad veiksmas turi papildyti dramą ir jokiu būdu ne atvirkščiai. Ir yra teisus.

Aktorių ansamblis - tikras atradimas: K. Sagal, mūsuose labiau žinoma kaip fyfiška namų šeimininkė Pegė (iš “Vedęs ir turi vaikų“), etatinis trečiarūšių kovinių filmų blogiukas R. Perlmanas ir anksčiau nelabai kur regėtas britų aktorius Ch. Hunnamas (aš jį pamenu tik iš “Green Street Hooligans“, kuriame Frodo pavirsta į futbolo chuliganą :)). Kiekvienas atskirai – so so, bet visi kartu – neregėtai stiprus užtaisas. Mano kuklia nuomone, tai geriausia televizinė režisūra, scenarijus ir kastingas (antraeiliai aktoriai čia yra tiesiog AWESOME) nuo pat “Sopranų“. Beje, jei “Sopranai” būtų pasirodę bent 10 metų vėliau, kokybiško TV serialo etalonu tikrai laikyčiau SOA.

Pabaigai: dar neminėjau garso takelio, kuris yra praktiškai tobulas kiekvienam sezone! Nors ten ir viskas apie rokenrolą, patikėkit manim (užkietėjusiu elektronščiku), tai yra muzika sielai.

9,5/10. Ne 10/10 tik dėl to, kad to veiksmo kartais norisi vos vos daugiau nei dramos. Viskas, kitąmet tikrai išsilaikau moco teises ir varau gaudyt vėjo keliuose. Gal net ir kokį pseudo-legalų klubą užkursiu su Robke ir Jonuku..

Traileris.. Geriau nedėsiu, neradau tokio, kuris sugebėtų pilnai perteikti SOA dvasią. Užtai įdėsiu nuorodą į pilną SOA himną:

 

  1. tai sakai reiks paziuret ane

  2. Kur galima būtų rast antrą/trečią sezoną lietuviškai? Serialas tikrai neblogas, panašus į Sopranus

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Add video comment